Zaproszenie na Spotkanie Plenarne ORRK

dodano: 8.11.2009

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Plenarne Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich, które odbędzie się 21 listopada br. (sobota) o godz. 10.30 w Warszawie, w Domu Pielgrzyma „Amicus", przy kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, ul. Hozjusza 2.

Podczas spotkania pragniemy przyjrzeć się obecnemu kryzysowi ekonomicznemu w świecie i w Polsce oraz zastanowić się jakie możemy podjąć działania, aby z niego wyjść lub zaradzić jego negatywnym skutkom. Spotkanie rozpocznie się od analizy sytuacji związanej z kryzysem i jego skutkami w życiu społeczno-gospodarczym. Następnie zapoznamy się z inspiracjami płynącymi dla naszej pracy z najnowszej encykliki Ojca Świętego Benedykta XVI „Caritas in veritate". Wśród proponowanych rozwiązań przedstawiona zostanie miedzy innymi „ekonomia komunii" społecznie zorientowana ekonomia nad którą pracuje ruch Focolari. Nie zabraknie też informacji dotyczących bieżących spraw i wydarzeń.

Ze względu na wagę poruszanych problemów oraz udział gości - specjalistów zachęcamy do liczniejszego przybycia przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń na planowane spotkanie.

Program spotkania
10.00- Recepcja
10.30 - Rozpoczęcie spotkania
10.35 - „Analiza kryzysu gospodarczego w świecie oraz jego skutków w życiu społeczno - gospodarczym" - dr Tomasz Wójcik, Międzynarodowe Biuro Pracy w Genewie, Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność", KUL